Centrum Handlowe Platan zaprasza na Platanowy eko przystanek

Centrum handlowe Platan, wpisując się w idee akcji, „Dzień Ziemi”, zaprasza mieszkańców Zabrza i regionu, do wzięcia udziału w eko-akcji. W sobotę, 27 kwietnia 2019 roku, na terenie galerii odbędą się kreatywne warsztaty ekologiczne, Platanowy eko przystanek. Celem wydarzenia jest uświadomienie, że w surowcach wtórnych odnaleźć można wartościowe tworzywo, które może posłużyć do twórczej aktywności! Świetna zabawa, pełna edukacyjnych nowinek gwarantowana!

W ostatnią sobotę miesiąca – 27 kwietnia, w godz.10.00-19.00, centrum handlowe Platan zaprasza na wielkie święto ekologii, recyklingu, ochrony czystego powietrza oraz rękodzieła. Każdy, kto odwiedzi w tym dniu galerię, będzie miał niepowtarzalną okazję skorzystać z licznych atrakcji, na czele z warsztatami ekologicznymi.

EKOLUDEK Z ODZYSKU – konkurs dla szkół!
W ramach eventu zostanie rozstrzygnięty konkurs „Eko-ludki”, zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych. Celem inicjatywy jest stworzenie Ekoludka z surowców wtórnych. Konkurs trwa do 27 kwietnia 2019 roku. Prace od 20 kwietnia 2019 roku, można będzie oglądać na pasażu CH Platan. Organizatorzy zachęcają każdego, do oddania głosu na najlepszy ekologiczny projekt poprzez portal Facebook, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie, zgłoszone prace W programie wydarzenia przewidziano także edukację ekologiczną. Dzięki animatorom z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej (MOPT), dzieci dowiedzą się, jak dbać o środowisko naturalne i dlaczego tak ważna jest segregacja śmieci. Celem zajęć jest nie tylko budzenie w najmłodszych wrażliwości na ekologię, ale również skoncentrowanie ich na kreatywnym i twórczym działaniu. Pod okiem animatorów mali klienci, będą mogli zapoznać się z prostymi eko – zasadami, takimi jak sprzątanie, segregacja odpadów czy dbałość o rośliny. Nie lada gratką dla odwiedzjących bez wątpienia będzie możliwość wykonania miniaturowego lasu. Las w słoiku to zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny. To ciekawy obiekt do obserwacji, który wyraża magię prawdziwego lasu. Podczas warsztatów każdy uczestnik zostanie wtajemniczony w zasady funkcjonowania zamkniętego ekosystemu leśnego, jakim jest las w słoiku, a także otrzyma niezbędne materiały oraz narzędzi do wykonania swojego mini ekosystemu, który zabierze ze sobą do domu! O edukacyjną część warsztatów zadba wykwalifikowana florystka, która nie tylko przekaże podstawową wiedzę na temat dostępnych roślin, ale pomoże także stworzyć unikatowe kompozycje. W czasie plastycznego eko – warsztatu dzieci i młodzież będą mogli własnoręcznie pomalować ekologiczne worko-plecaki, nadając im „drugie życie”.

Platan nagradza za zakupy!
Podczas Platanowego eko przystanku zabrzańskie centrum handlowe, chce zarazić swoich klientów pasją do ekostylu, a przy okazji nagrodzić ich upominkami w podziękowaniu za zakupy dokonywane w galerii Platan. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zrobić zakupy za min. 30 złotych, okazać paragon/paragony w Punkcie Wydawania Sadzonek oraz odebrać prezent – sadzonkę pelargonii lub begonii.