NOWY PARKING JUŻ OTWARTY

8 maja 2018 roku, oficjalnie został oddany do dyspozycji Klientów nowy parking w PLATANIE.

To ponad 500 miejsc postojowych umiejscowionych na trzykondygnacyjnym poziomie w nowo budowanej części galerii. W uroczystym otwarciu parkingu udział wzięła Pani Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Chociaż zakończenie rozbudowy i modernizacji Platana planowane jest na jesień, to już teraz możecie korzystać z nowego parkingu.

Możecie bezpiecznie parkować swoje auta na nowym, wielopoziomowym parkingu, wyposażonym w cztery rampy wewnętrzne oraz jedną zewnętrzną. Trzykondygnacyjna przestrzeń powstała nad nowobudowaną częścią galerii i mieści ponad 500 miejsc postojowych. Znajdują się tam stanowiska dedykowane rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym. Na terenie parkingu bedą również miejsca do ładowania samochodów elektrycznych dostosowane do różnego typu pojazdów. Parking wielopoziomowy łącznie z parkingiem zewnętrznym będą mieściły ponad 1400 pojazdów. To jeden z największych, bezpłatnych parkingów w mieście. 

Zakończenie budowy wielopoziomowego parkingu to dla nas ważny moment, ponieważ projekt, który realizowaliśmy przez kilka miesięcy nabrał już rzeczywistych kształtów.  Wygodny i bezpieczny parking jest jednym z elementów decydujących o tym, że klienci pozytywnie oceniają centrum handlowe. Dzięki nowoczesnemu systemowi zarządzania ruchem, kierowca odwiedzający Platana szybko i bezpiecznie znajdzie wolne miejsce postojowe. Cieszymy się, że Platan zaoferuje klientom jeden z najnowocześniejszych i najwygodniejszych systemów parkingowych – komentuje p. Wojciech Godlewski, Project Manager w NEPI Rockcastle Poland. 

Smart rozwiązania dla kierowców 

By podwyższyć komfort z korzystania z nowego parkingu, przestrzeń została wyposażona w nowoczesny system zarządzania ruchem, dzięki któremu kierowca szybko znajdzie wolne miejsce parkingowe. Rozwiązanie przewiduje opcję wskazywania drogi do zaparkowanego auta zarówno poprzez aplikację na urządzenia mobilne, jak również poprzez plan na infokioskach zlokalizowanych na terenie galerii. System w pełni ruszy z otwarciem powiększonej galerii.

https://youtu.be/zVzizRwRk2Q