PLATANOWE

Rozbudowa i modernizacja Platana przebiegają zgodnie z harmonogramem. Po otwarciu planowanym na jesień tego roku w Platanie znajdzie się blisko 120 sklepów. Grono najemców galerii wzbogaci księgarnia Świat Książki, która zajmie jeden z większych lokali. Na powierzchni 225 mkw. sieć otworzy punkt sprzedaży będący doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej oferty Platana.

Właściciel obiektu pamięta również o małych klientach i już na jesieni udostępni Bajkowy Labirynt, czyli duży plac zabaw dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Na powierzchni 490 mkw. znajdą się, m.in. labirynty, ślizgawki czy interaktywne zabawki. W ofercie najemcy dostępne będą również zajęcia moderowane przez animatorów.

Odwiedzający centrum handlowe od maja tego roku będą mogli także robić zakupy w salonie Giacomo Conti, oferującym elegancką odzież męską. Sklep polskiej marki wprowadzi się do lokalu o powierzchni 180 mkw.

W ostatnich miesiącach tempo zawierania nowych umów najmu w Platanie utrzymuje się na wysokim poziomie. Spółka NEPI Rockcastle sfinalizowała już transakcje z takimi markami, jak: RESERVED, Cropp, House, Pepco, Neonet, Martes Sport, Planet Cinema (operator kinowy) oraz Just Gym, siłownią o powierzchni ponad 2200 mkw.

Multimedialna strefa wypoczynkowa to kolejne nowe miejsce, które pojawi się w rozbudowanym Platanie. Ma być to idealna przestrzeń na krótką przerwę w zakupach. Odwiedzający obejrzą tu wyświetlone na specjalnych ekranach elementy przestrzeni dotąd niewidoczne, a także informacje o aktualnych rabatach i promocjach. Ciekawostką nie tylko architektoniczną będą tzw. kołowrotki, czyli miejsca do siedzenia, leżenia, a nawet zabawy. Jednym z nich będzie bieżnia, nazywana „kołem chomika”. W planach jest również ściana interaktywna, umożliwiająca klientom dostosowanie „klimatu” panującego w strefie relaksu do ich nastroju poprzez odpowiednie oświetlenie sali, dobór muzyki czy wyświetlanych obrazów. Projektory będą sterowane przez odwiedzających za pomocą totemów. Dzięki temu, każdy będzie mógł odpocząć w idealnie dopasowanej do swoich potrzeb przestrzeni. Koncept zakłada również wykorzystanie efektów kina sferycznego. Klienci Platana będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowane projekcje. Ważnym elementem strefy będą punkty ładowania, dające możliwość podłączenia praktycznie wszystkich dostępnych na rynku telefonów i innych urządzeń mobilnych. Dostępne będą: szybkie wi-fi oraz tradycyjne gniazdka z prądem elektrycznym do podładowania laptopów.

Spółka NEPI Rockcastle, właściciel centrum handlowego Platan, planuje wyposażyć strefę wypoczynku w przestrzeń coworkingową, która zostanie wyposażona w szereg udogodnień, takich jak przyłącza prądowe i niezbędne elementy biurowe (stoły, siedziska). Przestrzeń do pracy będzie zbudowana ze szklanych modułów. Takie rozwiązanie zapewni komfortową i dyskretną pracę. Dotykowy ekran LED wyświetlany na szybie, będzie wyposażony w odpowiednie wejścia cyfrowe. Dzięki temu użytkownik będzie miał możliwość łatwego wyświetlenia np. prezentacji.

Ukończono prace przy konstrukcji nowej części galerii oraz trzykondygnacyjnego parkingu. Zmiany widoczne są także wewnątrz galerii. Inwestor rozpoczął przebudowę Placu Teatralnego wokół Platana. Przedsięwzięcie realizowane jest wspólnie z władzami Zabrza.