Stwórz modną torbę shopperkę z banerów reklamowych.

   Centrum handlowe Platan zaprasza na wyjątkowe warsztaty z upcyklingu!

    

   W sobotę, 23 września, w Platanie odbędą się wyjątkowe ekologiczne warsztaty. W centrum handlowym powstanie manufaktura szwalnicza, w której będzie można samodzielnie, z nieużywanych już banerów reklamowych wykroić, a następnie uczestniczyć w szyciu spersonalizowanej torby typu shopperka. Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? Jeśli tak, to to wydarzenie jest dla Ciebie! Udział w warsztatach jest bezpłatny.

    

   Upcykling, czyli wyższa forma recyklingu

    

   Upcykling to sposób wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości wyższej, unikatowe i wartościowe. Wykorzystując już istniejące materiały, można ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć negatywny ich wpływ na naszą planetę. Przykładem upcyklingu jest szycie toreb z banerów reklamowych. To idea, która - z uwagi na dbałość o środowisko - propaguje pracę rąk własnych, ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu.

    

   Warsztaty upcyklingowe z tworzenia toreb odbędą się w CH Platan w sobotę, 23 września, w godz.12:30-18.00, na placu centralnym, poziom 0 przy wejściu głównym do centrum. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

    

   90% odpadów jest marnotrawionych

    

   Jak podaje organizacja „Circle Economy”, obecnie jedynie niecałe 10% globalnej gospodarki opiera się na zasadach cyrkularnych, a marnotrawionych jest aż 90% odpadów, które mogą być wartościowymi surowcami. Dlatego warto dowiedzieć się jak wspierać ten system, jak być cyrkularnym zarówno w biznesie, jak i w codziennym życiu.

    

   Cyrkularność receptą na przyszłość naszej planety

   Obecnie, w ciągu roku jako ludzkość zużywamy 175% odnawialnych zasobów ziemi. Według danych Global Footprint Network, ponad 3 mld osób żyje w krajach, które rocznie produkują mniej żywności niż konsumują i liczba ta ciągle rośnie. Jeżeli obecna tendencja się nie zmieni, do 2050 roku będziemy potrzebować aż trzech planet, by zaspokoić globalne potrzeby. 

    

   7 kroków do zmiany nawyków – zacznij już dziś!

   1. Wymieniaj się!

   2. Nie wyrzucaj – napraw!

   3. DIY (Do It Yourself – Zrób to Sam) – spróbuj przerobić to, co masz!

   4. Wypożycz, zamiast kupować!

   5. Wybieraj etyczne marki.

   6. Dbaj o to, co masz.

   7. Zdecyduj się na jakość, a nie ilość.

   PLATAN-POGORIA - HO LO - iPoster.jpg

   Data wydarzenia

   23 Wrz 2023 10:30 - 23 Wrz 2023 16:00

   Najnowsze wydarzenia

   Otwarcie Regatta!
   08:00 30.11.2023 - 20:00 10.12.2023Znajdź więcej
    Circular Week♻️
   07:00 26.10.2023 - 19:00 31.12.2023Znajdź więcej