XII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Kreatywne Zabrze”

Zapraszamy do udziału w dwunastej już edycji konkursu fotograficznego Kreatywne Zabrze”. Tegoroczna edycja za temat przewodni przyjęła hasło Moment i odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: dla osób pełnoletnich i niepełnoletnich. Jak co roku czekamy na ciekawe fotografie, ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze.

Konkurs trwa do 17 lipca 2020 r. (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii MOK. 14 września 2020 r, o godz. 17.00. Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz edukacyjne, w tym publikacja prac w pokonkursowym katalogu oraz udział w wystawie. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Wydarzenie jest organizowane od 2009 roku. W poprzednich edycjach konkursu udział wzięło ponad 3000 pasjonatów fotografii z 36 miast Polski. Założeniem konkursu jest inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, zapoznanie się z jej historią oraz różnymi zagadnieniami, a także propagowanie tej dziedziny sztuki, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej oraz aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Ideą przedsięwzięcia jest również prezentacja twórczości uczestników szerszej publiczności.

Konkurs organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Partnerami wydarzenia są: Urząd Miejski w Zabrzu oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. Patronem konkursu jest Związek Polskich Artystów Fotografików, a patronat honorowy nad konkursem objęła Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania na www.kreatywne-zabrze.pl