Maxi Zoo wspiera psy w Radysach

Maxi Zoo odpowiada na apel „Pogotowia dla Zwierząt”. Do psów ze schroniska w Radysach trafiła ponad tona karmy.

Sieć sklepów Maxi Zoo w odpowiedzi na apel Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” przekazała 1350 kg karmy dla psów ze schroniska w Radysach. W schronisku w fatalnych warunkach bytowych znajdowało się ponad 1000 psów. Obecnie wszystkie czworonogi są pod opieką organizacji prozwierzęcych lub trafiły do innych schronisk m.in. we Wrocławiu i w Warszawie.

- Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o dramatycznej sytuacji i losie psów ze schroniska w Radysach. Nie mogliśmy obok tej tragedii przejść obojętnie, bo żadne zwierzę nie zasługuje na takie traktowanie. Dlatego podjęliśmy decyzję o natychmiastowej pomocy dla poszkodowanych psów i przekazaliśmy 1350 kg karmy. Ten dramat szczególnie nas poruszył, bo wiele psów jest starszych i schorowanych, dodatkowy stres i okoliczności w jakich przyszło im żyć, ściska za serce. Mamy nadzieję, że takich przypadków będzie jak najmniej, a wszystkie zwierzęta przebywające w schroniskach będą miały opiekę na jaką zasługują. Jako Maxi Zoo wierzymy, że ten drobny gest przyczyni się do poprawy i zaspokojenia podstawowych potrzeb bytowych tych zwierząt. Zdajemy sobie sprawę, że to nie wyczerpuje wszystkich potrzeb jakie mają, dlatego zachęcamy każdego z osobna do wsparcia podopiecznych w Radysach w miarę swoich możliwości, każdy gest się liczykomentuje Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

Niezależnie od tej inicjatywy, pracownicy sieci przeprowadzili wewnętrzną zbiórkę środków niezbędnych do pielęgnacji psów, które zostały przekazane wraz z karmą od Maxi Zoo. Informacje na temat sposobów pomocy i potrzeb psów w Radysach można m.in. znaleźć na stronie FB@pogotowiedlazwierzat