Od 1 czerwca zaszczepisz się w CH Platan

Centrum handlowe Platan we współpracy ze Śląskim Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia Zabrze dołącza do ogólnopolskiej akcji: OSTATNIA PROSTA!  #SZCZEPIMYSIĘ

Od  1 czerwca w galerii rozpoczęła swoje działania Mobilna Jednostka Szczepiąca. 

To szansa na zaszczepienie się w dogodnym terminie, bez rejestracji i kolejek jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson&Jonhnson

Odporność zbiorowa Polaków, na którą niebagatelny wpływ ma stopień „wyszczepienia” populacji, rośnie. Wraz z nią zdejmowane będą kolejne ograniczenia, które w minionych miesiącach wpływały na pracę i codzienne funkcjonowanie milionów Polaków. Platan pomaga przyspieszyć ten moment – od 1 czerwca, klienci mogą zaszczepić się nawet w trakcie zakupów! Mobilna jednostka szczepiąca, obsługiwana przez personel medyczny Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, jest ulokowana w sąsiedztwie Kwiaciarni. Na szczepienie można się umówić w samym Punkcie lub w dowolnym miejscu, gdzie wystąpi takie zapotrzebowanie. Głównym założeniem akcji jest dotarcie do jak największej liczby chętnych do szczepienia pacjentów.

Jak zaszczepić się w CH Platan?

Mobilna jednostka szczepiąca będzie dostępna dla wszystkich chętnych od poniedziałku do soboty w godz. 09:00 – 18:00. Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji, aby umówić  się w tym miejscu na szczepienie - wystarczy przyjść do punktu, wypełnić formularz, przejść kwalifikację do szczepienia i poddać się samemu szczepieniu, które wykonuje profesjonalny personel medyczny. Jedyną szczepionką dostępną w CH Platan jest szczepionka Janssen firmy Johnson&Johnson. Ogromną zaletą tego rodzaju szczepionki jest jej jednodawkowe podanie. Po jednej wizycie pacjent uzyskuje na miejscu potwierdzenie szczepienia i tego samego dnia zamyka już cały proces swojego szczepienia. Po podaniu szczepionki należy odczekać w punkcie ok 15 min – w razie wystąpienia skutków ubocznych, personel medyczny będzie w stanie udzielić błyskawicznej pierwszej pomocy.

– Udostępnienie przestrzeni na działalność Śląskiego Parku Technologii Medycznych i Mobilnej Jednostki Szczepiącej to wyraz naszej odpowiedzialności społecznej. Wierzymy, że wysoki współczynnik wyszczepienia społeczeństwa pozwoli na szybki powrót do przedpandemicznej normalności – wzrośnie poczucie bezpieczeństwa, za jakiś czas pożegnamy maseczki i będziemy wspólnie spotykać się na wydarzeniach, za którymi tęsknimy na równi z naszymi klientami – deklaruje Ewelina Nowak-Olszowiec, regional marketing manager, NEPI Rockcastle – Wybierając się na szczepienie w CH Platan klienci mają możliwość wyboru dogodnego czasu wizyty, bez obawy przegapienia terminu. Mobilne jednostki szczepiące charakteryzują się także krótszymi kolejkami - to znakomite rozwiązanie dla osób żyjących w ciągłym biegu – dodaje.

CH Platan już ponad rok temu wdrożył do codziennej pracy dodatkowe środki, które pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na terenie galerii. Zmiany wprowadzone w centrum to m.in. zintensyfikowana praca serwisów sprzątających, regularne ozonowanie toalet, kompleksowa wentylacja galerii, dozowniki z płynem do dezynfekcji przy każdym wejściu oraz w toaletach, a także szczególna dbałość o przestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz utrzymanie bezpiecznego dystansu między osobami. CH Platan rozpoczęło także dedykowaną kampanię edukacyjno-informacyjną #BezpieczenstwowCentrum, która w przystępny, przyjazny sposób uświadamia klientom powyższe działania i przypomina o zasadach bezpiecznego zachowania w przestrzeni publicznej oraz w życiu codziennym. Podjęte kroki zapewniły galerii status Covid-19 Compliant, czyli zgodności z najlepszymi międzynarodowymi praktykami przeciwdziałania epidemii oraz z obowiązującymi rozporządzeniami prawnymi.