#pomacajsie oraz #badajjajka w CH Platan: Warsztaty z samobadań piersi i jąder oraz specjalne wystawy fotograficzne

2022-11-04

5 listopada 2022 r. w Centrum Handlowym Platan odbędzie się kolejna akcja dotycząca niezwykle ważnego aspektu, jakim jest profilaktyka chorób nowotworowych. Tym razem mieszkańcy Zabrza i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z samobadania piersi oraz jąder prowadzonych przez Fundację Kochasz Dopilnuj. Dodatkowo do końca listopada w CH Platan będzie można oglądać wystawę fotograficzną #pomacajsie, prezentującą kobiety, które zmagały się z rakiem piersi oraz wystawę #badajjajka ze zdjęciami m.in. znanych sportowców, zachęcającą mężczyzn do badań profilaktycznych. Organizatorem akcji jest Rada Dzielnicy Śródmieście w Zabrzu, a współorganizatorami – Stowarzyszenie Nowe Zabrze oraz Stowarzyszenie Kobiety Centrum.

Fundacja Kochasz Dopilnuj jest organizacją promującą profilaktykę chorób nowotworowych. – Misją tej Fundacji jest szerzenie wiedzy oraz praca nad wzrostem świadomości w zakresie badań i kontroli zdrowia. W tym celu Fundacja realizuje różnego rodzaju akcje profilaktyczne oraz wystawy fotograficzne, które przyciągnęły naszą uwagę. Jej sztandarowym projektem jest akcja #pomacajsie, czyli cykl czarno-białych fotografii kobiet doświadczonych rakiem piersi. To właśnie m.in. tę wystawę będziemy mogli podziwiać w Platanie do końca miesiąca. Kampania ma za zadanie uświadomienie zdrowym osobom jak ważna jest troska o zdrowie i regularne samobadanie – mówi Jacek Czajkowski z Rady Dzielnicy Śródmieście, która zaprosiła Fundację Kochasz dopilnuj do przeprowadzenia akcji w Zabrzu.

O tym, jak powinno się wykonywać samobadanie piersi oraz jąder, mieszkańcy Zabrza i okolic będą się mogli przekonać na specjalnych warsztatach, które przeprowadzane zostaną w sobotę 5 listopada, od godziny 12:00 do godziny 18:00, w strefie coworkingowej CH Platan na I piętrze.

Podczas warsztatów kobiety dowiedzą się m.in. w jaki sposób prawidłowo kontrolować swoje zdrowie, jakie są techniki samobadania piersi, a także poznają największe mity jakie narosły w naszym społeczeństwie wokół tematu raka piersi. Techniki samobadania piersi prezentowane będą na trenażach szkoleniowych. Z kolei panowie będą mogli m.in. poznać techniki samobadania jąder oraz przekonać się, jak ważna jest regularna kontrola gruczołu prostaty.

– To kolejna akcja o charakterze profilaktyki zdrowia, którą z przyjemnością będziemy gościć w CH Platan. Zdrowie i życie mamy tylko jedno – i kobiety, i mężczyźni, a badania dowodzą, że wcześnie wykryty rak, zarówno piersi, jak i jąder czy prostaty, to ogromna szansa na skuteczne leczenie. Warto więc wiedzieć, jak samemu przeprowadzić badanie, dzięki któremu w porę możemy

dowiedzieć się o niepokojących zmianach – mówi A Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

***

Centrum Handlowe Platan to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na mapie Zabrze. Obiekt liczy ponad 40 000 m2 powierzchni i mieści 120 lokali handlowych oraz punktów usługowych. W centrum powstała także nowoczesna strefa wypoczynku oraz strefa „coworkingowa”, miejsca pracy dla każdego. Ponadto klienci po rozbudowie obiektu zyskali dostęp do bezpłatnego wi-fi i 200 dodatkowych miejsc parkingowych (łącznie 1400). W efekcie CH Platan jest atrakcyjnym, nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem.

Właścicielem CH Platan jest NEPI Rockcastle Sp. z o.o. a zarządcą Apsys Polska S.A.

Go Healthy Girl - projekt społeczny założony przez Karolinę Sztyler w 2018 r. Mający na celu szeroką edukację kobiet z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Obejmującej m.in. profilaktykę onkologiczną sfokusowaną na zagadnieniach związanych z wirusem HPV, rakiem szyjki macicy, rakiem piersi, ale także tematami dotyczącymi fizjoterapii mięśni dna miednicy czyli bolesne miesiączki, endometrioza, nietrzymanie moczu. Zespół #GHG oprócz ginekologów, fizjoterapeutek uroginekologicznych składa się z psychologów, sex coachów, położnych i doul. Go Healthy Girl spotkało się z ponad 2500 kobietami w na darmowych wykładach i konsultacjach realizowanych podczas jesiennej kampanii. Współpracują z Uniwersytetami m.in. Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo - Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Gdańska i biznesem tj. ABB Polska, State Street Bank Polska, IBM, Ailis, Bonarka City Center czy Mokosh Cosmetics. Obecnie zespół Fundacji pracuje, także online tworząc ogólnodostępne webinary i treści edukacyjne z zakresu #selfcare. Specjaliści #GHG są gośćmi TV Kraków, programów śniadaniowych - PNŚ w TVP, audycji radiowych TOK FM, Radio Kraków czy Melo Radio. O Go Healthy Girl pisała, także Gazeta Wyborcza, onet.pl, wp.pl czy ofeminin.pl. Więcej na: www.gohealthygirl.com

Kontakt dla mediów Marcin Tadus, e-mail: m.tadus@corevalues.pl, tel.: +48 668 146 893