„Zdrowie pod kontrolą” w Centrum Handlowym Platan

2022-12-01

Chcesz sprawdzić swój poziom glukozy we krwi? Dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi i jąder w kierunku wykrycia guzów? A może chcesz poznać tajniki dobrze zbilansowanej diety? Jest ku temu – po raz drugi w tym roku – wyjątkowa okazja. Mieszkańcy Zabrza i okolic będą mogli bezpłatnie wziąć udział w prozdrowotnej i społecznej akcji edukacyjnej „Zdrowie pod kontrolą”. Wydarzenie odbędzie się już w tę sobotę, 3 grudnia w godzinach 10:00 – 18:00 w Centrum Handlowym Platan.

– To już kolejna edycja akcji „Zdrowie pod kontrolą” przeprowadzana w naszym centrum. To jedna z nielicznych okazji dla mieszkańców Zabrza i okolic, żeby bezpłatnie skorzystać z badań i porad specjalistów z kilku dziedzin medycyny. Poprzednia, wiosenna edycja akcji, która odbyła się w maju tego roku, przyciągnęła do naszego centrum rzeszę osób. Jesteśmy przekonani, że jesienna spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem – mówi Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Organizatorem wydarzenia jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA–Poland. To największa na świecie organizacja studencka, która zrzesza około 1,4 miliona studentów z ponad 120 krajów świata. Śląski oddział stowarzyszenia działa bezpośrednio przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Stowarzyszenie poprzez organizację licznych wydarzeń dba o świadomość medyczną zarówno osób dorosłych, jak również dzieci i młodzieży.

Akcja “Zdrowie pod Kontrolą” jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym dwa razy do roku – wiosną oraz jesienią. Jej celem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Podczas jesiennej edycji studenci medycyny będą wykonywali pomiary ciśnienia tętniczego i przygodnego stężenia glukozy we krwi aż w 17 największych miastach Polski, w tym właśnie w Zabrzu.

– Poza stoiskami do pomiaru glikemii oraz ciśnienia tętniczego krwi, dostępne będą także strefy zdrowego odżywiana, nauki pierwszej pomocy medycznej, edukacji m.in. w zakresie zdrowia psychicznego, wpływu klimatu na zdrowie, chorób przenoszonych drogą płciową czy przebiegu badania cytologicznego w ginekologii. Dodatkowo na fantomach prezentowana będzie prawidłowa technika samobadania piersi oraz jąder w kierunku wykrycia guzów. Podczas wydarzenia będzie się można także zarejestrować w banku dawców szpiku kostnego. Pamiętamy także o najmłodszych – w Centrum Handlowym Platan powstanie Szpital Pluszowego Misia. Dzieci będą mogły się wcielić w rolę lekarzy, a ich dzielnymi pacjentami zostaną misie. W ten sposób oswajamy dzieci z różnego rodzaju sprzętem medycznym – zapowiada Agnieszka Suszek, Koordynator Lokalny Programu ds Zdrowia Publicznego.

Jesienna edycja akcji „Zdrowie po kontrolą” w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 grudnia. Start o godzinie 10:00, zakończenie planowane jest na godzinę 18:00.

***

Centrum Handlowe Platan to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na mapie Zabrze. Obiekt liczy ponad 40 000 m2 powierzchni i mieści 120 lokali handlowych oraz punktów usługowych. W centrum powstała także nowoczesna strefa wypoczynku oraz strefa „coworkingowa”, miejsca pracy dla każdego. Ponadto klienci po rozbudowie obiektu zyskali dostęp do bezpłatnego wi-fi i 200 dodatkowych miejsc parkingowych (łącznie 1400). W efekcie CH Platan jest atrakcyjnym, nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem.

Właścicielem CH Platan jest NEPI Rockcastle Sp. z o.o. a zarządcą Apsys Polska S.A.

Go Healthy Girl - projekt społeczny założony przez Karolinę Sztyler w 2018 r. Mający na celu szeroką edukację kobiet z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Obejmującej m.in. profilaktykę onkologiczną sfokusowaną na zagadnieniach związanych z wirusem HPV, rakiem szyjki macicy, rakiem piersi, ale także tematami dotyczącymi fizjoterapii mięśni dna miednicy czyli bolesne miesiączki, endometrioza, nietrzymanie moczu. Zespół #GHG oprócz ginekologów, fizjoterapeutek uroginekologicznych składa się z psychologów, sex coachów, położnych i doul. Go Healthy Girl spotkało się z ponad 2500 kobietami w na darmowych wykładach i konsultacjach realizowanych podczas jesiennej kampanii. Współpracują z Uniwersytetami m.in. Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo - Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Gdańska i biznesem tj. ABB Polska, State Street Bank Polska, IBM, Ailis, Bonarka City Center czy Mokosh Cosmetics. Obecnie zespół Fundacji pracuje, także online tworząc ogólnodostępne webinary i treści edukacyjne z zakresu #selfcare. Specjaliści #GHG są gośćmi TV Kraków, programów śniadaniowych - PNŚ w TVP, audycji radiowych TOK FM, Radio Kraków czy Melo Radio. O Go Healthy Girl pisała, także Gazeta Wyborcza, onet.pl, wp.pl czy ofeminin.pl. Więcej na: www.gohealthygirl.com

Kontakt dla mediów Marcin Tadus, e-mail: m.tadus@corevalues.pl, tel.: +48 668 146 893